Kochani,

przedstawiamy Wam małą księżniczkę o imieniu Kornelia. Kornelia przyszła na świat w maju 2016 roku. Niestety ma wrodzoną wadę lewej nóżki i nie będzie jej dane zacząć chodzić wtedy, kiedy rówieśnicy. Ale to marzenie może stać się realne po przeprowadzeniu szeregu operacji i rehabilitacji. Jej rodzice dokładnie opisują stan jej nóżki:

Cześć. Mam na imię Kornelia i urodziłam się z wrodzoną wadą kończyny lewej. Mam skróconą kość udową, skróconą kość piszczelową, brak kości strzałkowej, stopa końsko szpotawa.
Abym w przyszłości mogła normalnie funkcjonować muszę przejść szereg skomplikowanych operacji. Zaczynając od ‚naprawy’ zwichniętego biodra i stawu kolanowego, po liczne wydłużania, aż do zatrzymania wzrostu w odpowiednim wieku, ponieważ zdrowa nóżka zawsze będzie szybciej rosła od chorej.
Gdy będę miała roczek będę mogła chodzić w ortezie, aby przynajmniej troszkę zakosztować chodzenia. W wieku dwóch lat będę mogła przejść pierwszą operacje, do tego czasu będę się rehabilitować, aby przygotować ciało do chodzenia.
Jest to bardzo rzadka wada i trudna do wyleczenia, dlatego jedynym miejscem, gdzie mają pojecie jak się mną zająć jest Poznań , wszystko jednak zależy od rozwoju chorej nózki. Druga droga to Floryda i dr.Paley. Cudotwórca! lecz bardzo kosztowna.
Jaka kolwiek droga mnie nie czeka jest bardzo kosztowna.
Leczenie, ortezy, rehabilitacje, dojazdy.Jeśli USA, to sam pobyt tam jest kosmicznie drogi.Mam jednak nadzieje, że się uda. Będę walczyć o to.

Wiemy, że zdrowe dziecko jest największym szczęściem, kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Więc pozwólmy aby i Kornelia się śmiała i mogła korzystać ze wszystkich uroków życia w równej mierze, co rówieśnicy!

Dlatego apelujemy do Was i prosimy Was o pomoc w tej sprawie, abyście wpłacając jakiś grosik na subkonto Kornelii w fundacji Kochaj Życie pomogli jej spełnić marzenie. Możecie również oddać 1% w zeznaniu podatkowym.

 

Dane do przelewu:

Fundacja zdrowia i kultury ‘Kochaj Życie’
65 8004 0002 2010 0019 7898 0002

z dopiskiem ‘KORNELIA PIKUS -DAROWIZNA’

lub wesprzyj bezpośrednio przez stronę fundacji:

http://fundacjakochajzycie.pl/podopieczny/kornelia-pikus/

Link do profilu Kornelii na Facebooku

https://web.facebook.com/mojemarzenietochodzenie/?fref=ts

 

Dziękujemy! Wierzymy w Was 🙂